Sport

Zwycięstwo SP 5 Turek w XXIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Dzieci im. Olka Ruminkiewicza

W dniach 9-10 marca br. w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie odbył się XXIII Ogólnopolski Turniej im. Olka Ruminkiewicza. Główną ideą turnieju jest upamiętnienie Olka Ruminkiewicza oraz innych dzieci, które stały się ofiarami przemocy. W turnieju wzięło udział 16 drużyn z całej Polski. Rozgrywki były przeznaczone dla uczniów rocznika 2008 i młodszych. W turnieju brali udział także reprezentanci SP 5 Turek. W pierwszym dniu nasi młodzi piłkarze rozegrali mecze grupowe:

SP 5 Turek – SP 1 Luboń 1:0 (Bartosz Acela)
SP 5 Turek – SP Sławsk 4:0 (2x Adam Mączka, Adam Podwalny, Adam Buda)
SP 5 Turek – SP 1 Konin 1:0 (Adam Podwalny)

Z kompletem zwycięstw chłopcy z „Piątki” awansowali do półfinału turnieju.
W drugim dniu turnieju odbyły się mecze o miejsca. W półfinale turnieju gramy ze zwycięzcą grupy II- SP 10 Sieradz. Bohaterem meczu zostaje nasz bramkarz Paweł Jasak, który kapitalnie broni fantastyczne strzały przeciwników oraz co jest nieprawdopodobne strzela także dwie bramki. Mecz kończy się naszym zwycięstwem 2:0.
W finale gramy z SP Dobryszycami. Początek meczu to wyrównana gra obu zespołów. W końcówce I połowy strzelamy bramkę. Strzelcem okazuje się znowu nasz bramkarz, który pięknym strzałem sprzed własnej bramki pokonuje bramkarza Dobryszyc. Do przerwy 1:0. II połowę rozpoczynamy od mocnego uderzenia, bo już w 20 sekundzie bramkę strzela Adam Mączka. Przeciwnik po 3 minutach strzela gola kontaktowego. Jednak bardzo szybko odpowiadamy bramką Adama Mączki na 3:1. Świetna gra całego zespołu doprowadza do kolejnej bramki, której autorem jest znowu Adam Mączka. Mecz wygrywamy 4:1 !!!
To pierwszy w historii nasz wygrany finał w tak prestiżowym turnieju.

Brawa dla chłopaków!!!

Drużyna z ,,Piątki” za I miejsce została nagrodzona Pucharem PREZYDENTA  RP Andrzeja Dudy oraz Pucharem Prezydenta Konina, a także nagrodami rzeczowymi. Chłopcy otrzymali także Puchar za Najlepszy zespół z Wielkopolski. Najlepszym bramkarzem został wybrany Paweł Jasak – Paweł otrzymał Puchar oraz nagrodę rzeczową.
Skład SP 5 Turek: Paweł Jasak, Adam Podwalny, Iwo Zaremba, Adam Mączka, Adrian Klimczak, Bartosz Rojek, Dawid Kwaśny, Bartosz Acela, Adam Buda, Jan Łopata.