Rozstrzygnięcie konkursów

19 listopada 2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się podsumowanie dwóch konkursów: na prezentacje multimedialną pod hasłem „Turek w czasie II wojny światowej” i plastycznego „Nigdy więcej wojny”.
Celem konkursu multimedialnego było upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz wzbudzanie zainteresowania historią lokalną w latach 1939-1945. Był on przeznaczony dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych i średnich z Turku i powiatu tureckiego. Dostarczono na niego 14 prac. III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Martyna Kazikowska z klasy VI d (opiekun Beata Szymańska).
Celem konkursu plastycznego było upowszechnienie znajomości historii wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie aktywności twórczej. Na konkurs dostarczono 24 prace. Laureatami zostali uczniowie naszej szkoły: I miejsce – Martyna Kazikowska  VI d, II miejsce – Jakub Kubacki VI d, III miejsce Marta Kęska VI d. Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Nowak z VI c oraz Tymoteusz Smak z VII c. Opiekunem uczniów była pani Agnieszka Wilkanowska.