Konkursy

Nie ma dymu bez ognia

"Nie ma dymu bez ognia" to tytuł bajki autorstwa Adama Nejme, ucznia klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.  Za napisanie tego utworu i wzięcie udziału w konkursie autor uzyskał Gran Prix.
Wróćmy do początku tej historii.
7 maja 2020 r. roku Bajoteka ogłosiła konkurs literacki "Dzieci bajki piszą", któremu przyświecały ambitne w dzisiejszych czasach cele: zachęcenie młodzieży do prezentowania talentów literackich, rozwijanie wyobraźni twórczej, wyrabianie wrażliwości literackiej.  
Okazało się, że konkurs przypadł do gustu młodym ludziom. Do organizatorów wpłynęło mnóstwo bajek z całej Polski, w tym kilka pięknych utworów z "Piątki" w Turku.
Na początku czerwca komisja konkursowa, biorąc pod uwagę następujące kryteria: zgodność pracy z tematem, oryginalność  i niebanalność oraz ogólną estetykę, przyznała wyróżniania i nagrody za I, II i III miejsca oraz Grand Prix za najlepszą pracę, którą okazała się bajka napisana przez Adama Nejme z klasy VI b SP5 w Turku.  Opiekunem młodego literata jest nauczyciel języka polskiego, Izabela Matusiak.
Warto podkreślić, iż konkurs, o którym mowa, jest ogólnopolski. Praca Adama zostanie nagrana w formie czytanki i opublikowane na fanpage'u Bajoteki na facebooku oraz na YouTube. Jest nam niezwykle miło, że młodzi turkowianie, realizując swoje pasje, sięgają po najwyższe nagrody.
A o czym jest bajka "Nie ma dymu bez ognia"?  Aby nie zdradzać wszystkiego można powiedzieć, że wzrusza, uczy i zmusza do refleksji. Zachwyca. Już niebawem będzie można wysłuchać utworu zdolnego szóstoklasisty, czytanego przez profesjonalną aktorkę. Zapraszamy na strony Bajoteki. 
Adamowi i wszystkim młodym twórcom życzymy dalszych sukcesów. Walczcie o marzenia! Pamiętajcie, że dzięki temu, co tworzycie, kreujecie rzeczywistość. Mówcie za pomocą sztuki o tym, co Was boli, dotyka, wzrusza, zaciekawia, o tym, co myślicie o otaczającym świecie, i dzielcie się tym, o jakim świecie marzycie.

Galeria