Najlepsi tłumacze nagrodzeni!

Bycie tłumaczem to trudna sztuka. Sama znajomość języka obcego nie wystarczy, konieczne są pewne predyspozycje, wyczucie językowe i dobra znajomość języka ojczystego. Tłumacz staje się drugim autorem, odpowiada za ostateczny kształt tekstu.
To piękne i twórcze zajęcie.
Aby zawalczyć o tytuł „Tłumacza doskonałego” w szkolnym konkursie językowym, należało poprawnie - i jednocześnie twórczo - przetłumaczyć tekst napisany w języku angielskim  na język ojczysty.
Nadesłane prace były na bardzo wysokim poziomie, więc wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni, natomiast tytuł "Tłumacza doskonałego" otrzymali:

Juliusz Gałczyński, VI c
Igor Perliński, VII b
Helena Sobczak, VIII c.

Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i wakacyjne upominki, ufundowane przez organizatorów.
Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałych tłumaczeń i dziękujemy za wspólną zabawę!
Pomysłodawcami i organizatorami konkursu byli: Izabela Matusiak - nauczyciel języka polskiego oraz Michał Muszyński – nauczyciel języka angielskiego.