Konkurs recytatorski poezji patriotycznej "Ukochany kraj"

W Szkole Podstawowej nr 5 w Turku Narodowe Święto Niepodległości uczczono na wiele sposobów. Jednym z nich było zorganizowanie Konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej „Ukochany kraj”.

Konkurs odbył się w formie zdalnej. Uczniowie przesłali do komisji konkursowej nagrania recytacji wybranego wiersza patriotycznego w pliku dźwiękowym lub w pliku multimedialnym.

Dzieci recytowały wiersze W. Szymborskiej, A. Słonimskiego, K. K. Baczyńskiego, A. Mickiewicza, Wł. Broniewskiego, J. Tuwima, J. Lechonia, Wł. Bełzy, W. Chotomskiej, T. Kubiaka, J. Białobrzeskiej, M. Miszczaka, L. Wiszniewskiego, A. Oppmana, J. Pietrzaka.

Komisja konkursowa z wielką przyjemnością, której często towarzyszyło wzruszenie, wysłuchała pięknych recytacji w wykonaniu uczniów klas I, IV, V, VII, VIII. Wszystkie prezentacje zasługują na podziw i szacunek!

Nagrodę Grand Prix otrzymał Maciej Trawentkowski z kl. 5 d za projekt multimedialny do wiersza "Żołnierz polski" Władysława Broniewskiego.

Nagrodę specjalną za piękną recytację dla najmłodszego uczestnika konkursu otrzymał Patryk Janaszkiewicz z kl. I c.

Przydział pozostałych nagród w poszczególnych rocznikach:

Klasy IV

I miejsce – Kalina – kl. 8 e
II miejsce – Jakub – kl. 8 d
III miejsce – Julia – kl. 8 e

Organizatorkami konkursu były panie: Emilia Wyrwa, Ewa Laskowska, Izabela Zielińska.