Sukces uczniów SP 5

23 listopada 2021 r. w Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku odbyło się podsumowanie multimedialnego konkursu pod hasłem: "45-lecie pracy twórczej turkowskiego artysty Lecha Lamenta". Konkurs skierowany był dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz szkół średnich powiatu tureckiego. Jego celem było popularyzacja i pogłębianie wiedzy o twórczości Lecha Lamenta oraz rozwijanie umiejętności informatycznych. W spotkaniu uczestniczył Lech Lament, laureaci konkursu oraz uczestnicy Programu 50+.

Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić trzy prace, wszystkie należące do uczniów naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajęła prezentacja multimedialna Dawida, ucznia klasy VII e. Natomiast wyróżnienia trafiły do Tatiany z klasy VII c i Alicji z klasy VII e.