Witamy w krainie książek

W marcu  w bibliotece szkolnej  przy os. Wyzwolenia odbyły się uroczyste pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie poszczególnych klas przychodzili do biblioteki, aby poznać tajemniczy świat książek pełnych baśni, opowiadań, historii oraz wiedzy.
Dzieci zapoznały się z zasadami i prawami rządzącymi w bibliotece. Bibliotekarze pokazali, jak należy wypożyczać książki oraz zaprezentowali zbiory biblioteczne zachęcając dzieci do czytania, które jest tak ważne we wszechstronnym rozwoju. Zabawne wierszyki pomogły dzieciom zapamiętać zasady poszanowania książek.
Na zakończenie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na czytelnika i wypożyczyli swoje pierwsze książeczki. Bibliotekarze przygotowali również listy dla rodziców informujące o wydarzeniu czytelniczym oraz zachęcające do wspólnego rodzinnego czytania.