Spotkanie autorskie

16 maja najaktywniejsi czytelnicy klas IV naszej szkoły zostali wyróżnieni zaproszeniem na spotkanie autorskie do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku.
Uczniowie mieli okazję poznać panią Barbarę Kosmowską – autorkę książek dla dzieci i młodzieży,  między innymi „Buby”, „Dziewczynki z parku”, „Tru”, „Pozłacanej rybki” i wielu innych.
Pisarka okazała się osobą niezmiernie ciepłą, otwartą, wrażliwą i bardzo serdeczną, czym zaczarowała uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając pytania o autorytety literackie, inspiracje twórcze oraz ulubione książki.
Barbara Kosmowska nazywana jest mistrzynią psychologicznych portretów. Pisze o świecie nieidealnym, o zwykłych ludziach i sprawach trudnych, które odnoszą się do codziennego życia (m.in. rozwód rodziców, choroba,  samotność w tłumie, rodzina), gdzie nie ma łatwych rozwiązań i dobrych odpowiedzi. Jest laureatką wielu nagród literackich. Jej książki zostały wyróżnione tytułem Książek Roku w 2003 i 2007 roku.
Na zakończenie spotkania dzieci mogły kupić książki autorki i zdobyć osobiste dedykacje.