Wyobraź sobie…

Promowanie czytelnictwa to jedna z najważniejszych ról biblioteki szkolnej, w miesiącu październiku zwracamy na to szczególną uwagę, gdyż w tym czasie obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznej akcji brzmi: "Wyobraź sobie…", dlatego na szkolnej wystawie pojawiły się złote myśli, które dają uczniom możliwość wyobrażenia sobie, jak ważne dla człowieka są książki i ich czytanie. Uzupełniniem aforyzmów jest przedstawienie najbardziej wyjątkowych, a zarazem najpiękniejszych bibliotek świata. Budynki te intrygują, imponują wielkością, zachwycają wspaniałą architekturą i unikalnym wystrojem. To prawdziwe literackie brylanty, które z pewnością warto zobaczyć na własne oczy, by poczuć nietuzinkową atmosferę.