Tajemnice katalogów

Pod koniec października uczniowie klasy VIII a wraz z nauczycielem bibliotekarzem Anetą Dziurą oraz języka polskiego Izabelą Matusiak wzięli udział w pierwszym spotkaniu z cyklu „Katalog on-line w bibliotece pedagogicznej”. Spotkanie miało na celu rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych - zgodnie z kierunkiem polityki oświatowej na rok 2019/2020.
Zajęcia prowadziła nauczyciel bibliotekarz Agnieszka Graczyk. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z katalogiem on-line oraz z kryteriami wyszukiwania książek w katalogu elektronicznym. Największą atrakcją były ćwiczenia praktyczne w wyszukiwaniu książek w katalogu, wypełnianiu rewersu oraz zwiedzanie magazynu.
Czekamy na kolejne spotkania w Bibliotece Pedagogicznej.