Czy znasz tę baśń?

W listopadzie biblioteka szkolna rozpoczęła projekt promujący czytanie i bibliotekę ph. „Starsi czytają młodszym”. Uczniowie klasy 5b pod opieką Jolanty Ochapskiej złożyłli wizytę przedszkolakom w Słonecznym Przedszkolu Samorządowym  nr 5 w Turku.
Podczas spotkania uczniowie „Piątki” czytali fragmenty baśni, przeprowadzili konkurs na znajomość bohaterów bajek. Maluszki chętnie odgadywały  zagadki oraz znaczenie rekwizytów.
Dzieci wzięły również udział w zabawie ruchowej „Bajkowe postacie” oraz zapoznały się z zasadami poszanowania książek.
Zajęcia były wielką atrakcją dla przedszkolaków, ale również sprawiły ogromną satysfakcję uczniom klasy 5b, którzy z zaangażowaniem przekonywali dzieci o wartościach jakie daje czytanie książeczek i przenoszenie się dzięki nim w świat fantazji.
Projekt będzie kontynuowany w innych przedszkolach w naszym mieście.