W krainie baśni

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy dla klas IV ph. „W świecie baśni Andersena”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV. Uczestnicy zapoznali się z wybranymi baśniami duńskiego pisarza, aby dnia 19 lutego przystąpić do zmagań konkursowych.
Konkurs odbył się w czytelni biblioteki szkolnej.  Uczestnicy odpowiadali na pytania o różnym stopniu trudności, rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, odgadywali tytuły baśni na podstawie wysłuchanych fragmentów oraz rekwizytów. Po pięciu niezwykle trudnych konkurencjach jury w składzie Jolanta Szczepaniak, Agnieszka Mądrachowska i Katarzyna Dobrowolska podliczyło punkty uzyskane przez uczestników podczas czytelniczych zmagań i przyznało miejsca:

I miejsce  Julia Witczak kl. IV a
II miejsce Adam Łajdecki kl. IV a
III miejsce Gabiela Piergies kl. IV b

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Dodatkową satysfakcją i nagrodą było przeniesienie się w wyobraźni choć na chwile w magiczny, wrażliwy świat baśni Andersena.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.