Biblioteka

Podróż do świata książek wraz z ich twórcami, czyli spotkania autorskie w Piątce

W październiku, miesiącu,  który wszystkim czytelnikom znany jest jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych, w naszej szkole gościliśmy znanych autorów książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie mieli okazję spotkać się z Pawłem Beręsewiczem,  Marcinem Pałaszem, oraz Zofią Stanecką.
Spotkania odbyły się dzięki współpracy biblioteki szkolnej z Miejską Biblioteką Publiczna w Turku, która w ramach projektu "Misja: biblioteka pełna ludzi" otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Pierwszym z zaproszonych gości był Paweł Beręsewicz, który zamiłowanie do czytania książek starał się zaszczepić wśród uczniów klasy 5a. Spotkanie zaowocowało licznymi wizytami młodych czytelników w bibliotece, którzy w szkolnym księgozbiorze poszukiwali popularnych książek tego twórcy, takich jak: Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, Kiedy chodziłem z Julką Maj czy Tajemnica człowieka z blizną. Kolejnym gościem był Marcin Pałasz, który
o swojej pasji pisania opowiadał uczniom klasy 5b. Udzielił także wywiadu uczennicom klasy 6c, w którym mówił o tym, jak rodzą się  pomysły na pisanie książek oraz dawał rady, jak zostać pisarzem. Najmłodszych czytelników naszej szkoły odwiedziła Zofia Stanecka, autorka znanej serii książeczek o Basi. Pisarka zaproponowała małym czytelnikom klasy 2 c zabawy rozwijające dziecięcy świat wyobraźni.
Wszystkie spotkania sprawiły wiele radości naszym uczniom i przypomniały o ważnej roli książki w życiu młodego człowieka.