Międzynarodowy dzień Praw Dziecka z UNICEF - Pomoc dla Jemenu

Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie przystępują do akcji mających na celu uwrażliwienie wszystkich na potrzeby dzieci, zwłaszcza tych, które są szczególnie pokrzywdzone przez los. W tym roku szkolnym włączyli się do akcji UNICEF, której celem była pomoc dzieciom w Jemenie, kraju dotkniętego kryzysem humanitarnym, w którym od 5 lat toczy się wojna.
Akcja organizowana była w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Dnia, podczas którego oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa.
Uczniowie zapoznali się z sytuacją dzieci w Jemenie i solidaryzując się z rówieśnikami, wykonali dla nich przepiękne prace plastyczne, które ilustrują ich wyobrażenie o tym, jak powinien wyglądać świat dzieci w Jemenie.