Spotkanie na Olimpie

5 kwietnia w czytelni biblioteki szkolnej odbył się szkolny konkurs mitologiczny. Na spotkanie na Olimpie przybyli bogowie, nimfy, ale przede wszystkim uczestnicy konkursu – uczniowie klas piątych.
Drużyny reprezentujące swoje klasy zmagały się z zadaniami konkursowymi: rozwiązywali krzyżówki, rozpoznawali postacie mitologiczne po rekwizytach i fragmentach mitów, odpowiadali na pytania. Konkursowym potyczkom towarzyszyła grecka muzyka ludowa.
Uwieńczeniem konkursu były przygotowane przez klasy kilkuminutowe scenki nawiązujące do wydarzeń z mitologii greckiej. Uczniowie przygotowali przedstawienia, dzięki którym czytelnia zaroiła się od bogów, nimf i herosów.
Obejrzeliśmy historię Kory i Demeter (5b, 5f), Dedala i Ikara (5d) oraz króla Midasa i Dionizosa (5e). Przedstawienia przeniosły nas wprost pod szczyt Olimpu.
Konkurs przebiegał w atmosferze dobrej zabawy z nutką rywalizacji, a poczynania zawodników oceniała specjalnie powołana komisja konkursowa.

A oto wyniki olimpijskich zmagań:

I miejsce – drużyna klasy V d:
Jakub C.
Alan S.
Jakub W.
Wiktoria G.
Michał M.
Iga Matysiak

II miejsce – drużyna klasy V e:
Bartosz B.
Kamil R.
Anastazja N.