Wieczór z filmem "Kamienie na szaniec"

11 marca 2019 r. odbyła się cykliczna impreza, która stała się tradycją naszej szkoły, a mianowicie „Wieczór z filmem”. W tym roku szkolnym uczniowie klas 8a i 8d obejrzeli film pt. "Kamienie na szaniec", polski dramat wojenny w reżyserii Roberta Glińskiego, zrealizowany na podstawie książki Aleksandra Kamińskiego o tym samym tytule.
"Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo". Oto dewiza, jaką w życiu kierowało się trzech młodych przyjaciół: Alek, Zośka i Rudy. Bohaterowie, maturzyści warszawskiego liceum, snuli ambitne plany na przyszłość, które przerwał wybuch II wojny światowej we wrześniu 1939 roku. Wkroczyli więc w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanowili walczyć. I choć codziennie ocierali się o śmierć, potrafili żyć pełnią życia. Walczyli ofiarnie i z honorem. Odeszli "jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec", zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.