Wiosna, ach, to ty…

Już nadeszła… ta kalendarzowa, ale i w przyrodzie zauważalna jest jej obecność .Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem, zatem gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić, tak było i w naszej szkole.21 marca społeczność SP nr 5 powitała wiosnę, tego dnia w szkole było kolorowo. Uczniowie szukali  Pani Wiosny, uwieczniając ją w wierszach i na plakatach, które ubarwiły i rozweseliły hol szkoły. W budynku B, gdzie uczą się starsze klasy, uczniom przekazano część obowiązków grona pedagogicznego, bowiem  podczas trzech pierwszych lekcji mogli prowadzić zajęcia pod opieką swoich nauczycieli. Później młodzież świętowała nadejście wiosny w sali gimnastycznej, gdzie bawiliśmy się wspólnie podczas wyborów Miss Wiosny, prezentowania i odgadywania kalamburów oraz łamańców językowych. Podczas konkurencji widownia bawiła się świetnie, klaszcząc i dodając odwagi występującym. Młodzież wzięła udział w konkursie kulinarnym na wiosenną potrawę: klasy 3 gimnazjalne – kanapkę, a siódme i ósme – ciasta; wszystkich można było skosztować tego dnia. Wielką frajdę sprawiły występy karaoke w wykonaniu reprezentantów  klas wraz z nauczycielami. Na zakończenie zajęć uczniowie udali się na wiosenny spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny w plenerze. Ten wyjątkowy dzień w szkole, który upłynął w miłej atmosferze, zakończyliśmy w dobrych humorach i pełni pozytywnej energii, jak przystało na tę piękną i lubianą porę roku. Już wiemy – wiosna jest z nami!