Teatr uczy myślenia i sprawia, że stajemy się bardziej otwarci na świat i ludzi

Teatr wzrusza i bawi widzów w każdym wieku. W Międzynarodowym Dniu Teatru, 27 marca, grupa teatralna "Fuks" z naszej szkoły, której członkami są: Zofia Wysokowska, Aleksandra Jakomulska, Agata Szamałek, Natalia Wielgocka, Oliwia Tokarska, Maria Wysokowska, Daria Świerczyńska, Gabriel Janik, Kacper Chojnacki, Jakub Grzelka, Igor Jasnowski, Tymon Smak przedstawiła uczniom klas piątych i szóstych SP nr 5 spektakl "Życiowe wybory bohaterów ballad A. Mickiewicza" nagrodzony na tegorocznym Festiwalu Szkolnym "Plama". Widzowie obejrzeli parafrazę "Lilii" i "Świtezianki". Publiczności podobało się oryginalne ujęcie ballad widziane oczami uczniów "Piątki". Dodatkowym powodem satysfakcji młodych aktorów było to, że sztukę wraz z młodzieżą obejrzały panie dyrektor: Zdzisława Kośla i Aneta Jasnowska, zaproszeni gości: p. Lidia Bednarczyk i p. Maria Szczepaniak oraz nauczyciele naszej szkoły.