Święto Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. To jest dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanujemy ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe.
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.
W dowód wdzięczności za miłość, opiekę i troskę uczniowie klasy 1e wraz z wychowawcą 20.01.2020r.  zaprosili swoich najukochańszych dziadków do szkoły. Przygotowali krótką część artystyczną i wspólne zabawy, podczas których uśmiech gościł na twarzach wszystkich zebranych. Namalować wnuczka, czy wnuczkę z zasłoniętymi oczami, opowiedzieć historię swojej miłości, wywiązać krawat wnukowi, wyczesać wnuczkę, zatańczyć, zaśpiewać, czy zrobić kilka przysiadów to tylko niektóre zadania.
Dziadkowie otrzymali lampiony wykonane przez dzieci na warsztatach. Rodzice zatroszczyli się o słodki poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy i … do zobaczenia za rok.