Tydzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.
     DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
W 2020 DBI obchodziliśmy 11 lutego.  W naszej szkole od 10 do 14 lutego we wszystkich klasach realizowane były treści związane
z bezpieczeństwem w Internecie.
Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI były realizowane pod hasłem „Działajmy razem”. Podczas obchodów chcieliśmy podkreślić to,  że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcieliśmy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. W styczniu został ogłoszony konkurs „W świecie Internetu” na prezentację multimedialną dla uczniów  klas IV - VIII:. Wyniki konkursu:
I miejsce: Martyna Kazikowska 6d, Julia Misiak 7d
II miejsce:  Maciej Hofman 7d, Jakub Kubacki 6d
III miejsce: Patrycja Pietrzak 7a , Wiktor Pacześny 6c
Wyróżnienie: Oliwia Kręc 6a, Igor Perliński 6b, Szymon Głowniak 5c, Jakub Harasy 5a, Adrian Klimczak 5b, Kacper Nowak 7a,
Dominik Kucharski 5e, Adam Nejme 6b, Adam Dębowski 7c, Tymon Smak 7c, Miłosz Drabina 7c
Nauczyciele informatyki