Światowy Dzień Kota

W dniu 17 lutego, klasa 5f wesoło obchodziła "Światowy Dzień Kota". Uczniowie przynieśli do szkoły kotki-maskotki oraz zdjęcia swoich kocich przyjaciół. Opowiadaliśmy o zamiłowaniach i przygodach naszych milusińskich. Czytano poezję Franciszka Klimka, który poświęcił kotom niejeden tomik wierszy. Zorganizowano również zabawy, podczas których dzieci zamieniły się w małe, słodkie kocięta. Uczniowie poznali również nieznaną im dotychczas metodę terapii jaką jest felinoterapia, czyli terapia z kotem. Dzieci dowiedziały się jakie korzyści płyną z przebywania z kotem: poprawienie samopoczucia, obniżenie poziomu lęku, zmniejszenie poczucia samotności, mobilizacja do działania czy zwiększenie wydzielania hormonów szczęścia. Światowy Dzień Kota to również okazja, by pomóc podopiecznym w turkowskim schronisku. Dlatego zorganizowano zbiórkę kocich smakołyków. Tego typu działania przede wszystkim uczą tolerancji i empatii, bo kochając zwierzęta, stajemy się bardziej ludzcy.