Tydzień dla Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet od 2-6.03.2020  w naszej szkole realizowany był projekt pt. „Tydzień dla Kobiet”. To cykl warsztatów skierowany dla uczennic klas VII. Spotkania prowadzone były przez specjalistki oraz specjalistów takich jak: dietetyk, ginekolog, specjalistka w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, logopeda oraz instruktor samoobrony.
Głównym celem spotkań było budowanie poczucia własnej wartości, samooceny, pewności siebie oraz pojęcia szczęścia w życiu. Zajęcia miały także na celu zwiększenie świadomości wpływu zdrowego odżywiania na organizm młodej kobiety, odpowiedzialności za własne zdrowie fizyczne i psychiczne, złego wpływu substancji psychoaktywnych a także rozwijania kompetencji społecznych. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczennic.
Dziękujemy naszym wspaniałym gościom: Karolina Łajdecka, Aneta Kolenda-Jaros, Elżbieta Piąstka, Dariusz Jasiakiewicz, Małgorzata Bulska, Monika Gruszczyńska-Smak za przeprowadzenie ciekawych zajęć i przekazania cennych informacji dla młodych 14-letnich uczennic.  Dziewcząt, które wzmacniają wiarę w siebie i we własne możliwości, rozwijają swoje zainteresowania, realizują swoje marzenia oraz chcą czuć się bezpiecznie.

Najważniejszą rzeczą jest cieszyć się swoim życiem – być szczęśliwym – tylko to się liczy
Audrey Hepburn

Organizator: Joanna Marciniak