1 września – zaczynamy nowy rok szkolny!

Bez tradycyjnego apelu, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid-19 społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 rozpoczęła rok szkolny 2020/2021. Mimo wielu obaw, uczniowie radośnie spędzili pierwsze chwile po wielomiesięcznej przerwie w swojej szkole, ciesząc się ze spotkania z rówieśnikami i swoimi nauczycielami. Wszyscy zostali zapoznani z procedurami właściwego zachowania na terenie placówki, podczas zajęć i przerw. To był szczególny dzień dla pierwszoklasistów, którzy zaczynając naukę, dziś zapoznali się z wychowawcami oraz szóstoklasistów rozpoczynających naukę w budynku B.
W południe, delegacja szkoły wzięła udział w miejskich obchodach 81. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.