Wszystkie kolory świata

W grudniu i styczniu w naszej szkole realizowany był ogólnopolski projekt UNICEF  „Wszystkie Kolory Świata”. W projekcie wzięli udział wszyscy uczniowie klas III i IV.

Wszystkie Kolory Świata to akcja, która już po raz piąty przeprowadzana jest w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień  dzieci w najuboższych regionach świata.

W ramach akcji uczniowie objęci realizacją projektu wzięli udział w specjalnych zajęciach połączonych z prezentacją multimedialną, na których poznali cele projektu, sposoby w jakie UNICEF realizuje program docierania ze szczepieniami oraz edukacja medyczną do najbardziej odległych miejsc na świecie. Zadaniem uczniów było własnoręczne zaprojektowanie i uszycie szmacianych laleczek. Każda z nich reprezentowała dowolny kraj na świecie, uczniowie nadali im imiona i wymyślali ich własną historię.

Od 9 do 11 stycznia w bibliotece szkolnej została zorganizowana wystawa kolorowych laleczek,
a następnie aukcja, z której dochód przeznaczony zostanie całkowicie na wsparcie akcji i ratowanie życia dzieci. Cena wywoławcza laleczki to 10 zł. – tyle bowiem kosztuje pakiet szczepień dla jednego dziecka. Każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, sprawić sobie przyjemność, a jednocześnie uratować życie dziecku.

Aukcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem – wszystkie laleczki znalazły swoich opiekunów.