Z życia szkoły

❤️ Wielkie serce ❤️

"Mamy dwie dłonie, pierwsza jest po to, aby pomagać sobie, druga, żeby dbać o innych"
 
❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Miło nam poinformować, że od dziś na placu naszej szkoły przy ul. Broniewskiego 5 stoi wielkie czerwone serduszko na nakrętki.
Jego fundatorem jest Pan Paweł Kwiatkowski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz Członek Zarządu Samorządu Osiedlowego nr 7 w Turku.
Pan Paweł Kwiatkowski, z okazji zamontowania w Turku kolejnego serca na nakretki, skierował do społeczności naszej szkoły i wszystkich przyjaciół Piątki takie oto słowa:
"Dbając o środowisko naturalne oraz wychodząc naprzeciw osobom chorym i potrzebującym pomocy, postanowiłem ufundować specjalny pojemnik na nakrętki. Mówię wam na swoim przykładzie, nakrętki nie muszą już zalegać w naszych domach. Idąc do szkoły, pracy,  na zakupy czy spacer zawsze będzie można przynieść je i wrzucić do serduszka. Przypomnę , że zbierane nakrętki trafią z powrotem do obrotu – zostaną przetworzone na regranulat  i wrócą do nas w postaci plastikowych wiader, grabi czy łopat do śniegu. 
Serce przekazuję w dobre ręce pod zarządzanie Dyrekcji Szkoły, która to wraz z uczniami tej szkoły, wyznaczyć zbiórkę nakrętek na dowolny, szczytny cel. 
Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców do włączenia się do zbiórki nakrętek, ponieważ w ten sposób będziemy mogli pomóc potrzebującym.
Na zakończenie chciałbym podziękować mojemu koledze, a zarazem turkowskiemu przedsiębiorcy właścicielowi firmy HotSpaw Marcinowi Frątczakowi, który jest projektantem i wykonawcą tego pięknego ogromnego serca".
Jako Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF gorąco dziękujemy Panom Pawłowi Kwiatkowskiemu i Marcinowi Frątczakowi. W naszej szkole żadna nakrętki już się nie zmarnuje.
❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Galeria