Tydzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. W 2021 DBI obchodzimy 9 lutego. W naszej szkole od 8 do 12 lutego we wszystkich klasach realizowane są treści związane z bezpieczeństwem w Internecie. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI były realizowane pod hasłem "Działajmy razem". Podczas obchodów chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. W styczniu został ogłoszony konkurs "W świecie Internetu" na prezentację multimedialną dla uczniów klas IV – VIII. Na konkurs wpłynęło 18 prac. Wyniki konkursu:

Klasy IV-V:

I miejsce: Zosia 6c
II miejsce: Dawid 6e
III miejsce: : Agnieszka 6d
Wyróżnienie: Kamil 4e

Klasy VII-VIII:

I miejsce: Julia 8d
II miejsce: Martyna 7d
III miejsce: Patrycja 8a
Wyróżnienie: Wiktor 7c

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Beata Szymańska i Małgorzata Tyczka