Zaproś mnie na swoją lekcję

"Zaproś mnie na swoją lekcję" to ogólnopolski projekt edukacyjny, do którego przystąpiła nasza szkoła, który umożliwia zdalne spotkania z gośćmi, nauczycielami, którzy w formie wymiany, realizują wzbogacające treści programowe podczas lekcji online. Dzięki niemu, od miesiąca uczniowie mają zajęcia  prowadzone przez zapraszanych gości.
W lutym uczniowie klasy VA spotkali się z panią Małgorzatą Kusz, która podzieliła się swoimi wspomnieniami z podróży do Azji oraz panią Anną Leman – Błajda, która przybliżyła w niezwykle interaktywny sposób dzieciom z klas VA i VB,  historię polskich insygniów koronacyjnych. W marcu młodzież z klasy VIII A i C spotkała się ze studentką Uniwersytetu Łódzkiego – panią Joanną Tomczyk. Pani Asia opowiedziała uczniom historię z własnego życia, o walce z anoreksją, która coraz częściej dotyka młodych ludzi, jej przyczynach i skutkach. W kolejnym tygodniu  pan Bartosz Stachowiak - dyrektor MMT przybliżył ósmoklasistom historię Turku w okresie PRL.  Przed nami kolejne spotkania.
Projekt "Zaproś mnie na swoja lekcję" to nie tylko platforma ciekawych zajęć dla uczniów, to także miejsce wymiany doświadczeń  i sposobów prowadzenia lekcji dla nauczycieli, którzy chcą wzbogacać i rozwijać swój warsztat pracy.