Festyn rodzinny "Zdrowie pod choinkę"

7 grudnia w naszej szkole odbył się coroczny festyn rodzinny, na którym gościliśmy Uczniów, Rodziców, Dziadków, Mieszkańców Osiedla, Seniorów i wszystkich Przyjaciół naszej Szkoły. Miło nam było gościć także Burmistrza Miasta Turku, Pana Romualda Antosika.

"Zdrowie pod choinkę" to tradycyjna promocja holistycznego ujęcia zdrowia, a więc w każdym jego aspekcie: fizycznym, psychicznym, duchowym. Poprzez wspólne grudniowe spotkania promujemy spędzany czas z rodziną i przyjaciółmi, rozwijanie talentów, znalezienie alternatywnej formy spędzania czasu wolnego (w oderwaniu od telewizora i komputera), aktywność fizyczną, zdrowe, samodzielnie wykonane przekąski.

W tym roku - oprócz skorzystania z ulubionych przez wszystkich tradycyjnych stoisk ze smakołykami i ozdobami - można było nabyć tanią książkę (dzięki akcji Biblioteki Szkolnej), kupić los na loterii, przygotowanej przez szkolną Świetlicę, obejrzeć pokaz klubu Karate Kyokushin, dowiedzieć się, jak udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej (szkolili nas ratownicy z Fundacji Złota Godzina), zmierzyć ciśnienie u pielęgniarki szkolnej, Pani Wandy Wójcik. Ponadto pod okiem instruktora,
Pani Joanny Grzelak, wykonywano przepiękne ozdoby choinkowe, a w sali gimnastycznej grano w tenisa stołowego i w piłkę. Natomiast w jednej z klas odbyło się spotkanie dla dziewcząt i kobiet z lekarzem ginekologiem Panią Anetą Kolendą – Jaros.

Na zakończenie biliśmy rekord jak największej ilości osób skaczących przez skakanki w jednym momencie.

Zebrane podczas festynu środki będą wsparciem dla Wolontariatu, WOŚP oraz osób potrzebujących.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Romualdowi Antosikowi, Dyrekcji Szkoły, Rodzicom, Obsłudze, Wychowawcom, Pielęgniarce Szkolnej, Fundacji Złota Godzina, Pani Doktor Anecie Kolendzie – Jaros, Panu Dariuszowi Jasiakiewiczowi i wszystkim, którzy wzięli udział w festynie.

Organizatorzy:
Koordynatorzy SzPZ :
wicedyrektor Agnieszka Putiatycka - Łopata i Izabela Matusiak oraz zespół SzPZ:
Małgorzata Bulska, Sylwia Szymańska -Szczęśniak i Włodzimierz Piekarczyk.