Uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży

Z okazji Dnia Dziecka, już po raz dwudziesty siódmy został przeprowadzony konkurs  Sejmu Dzieci i Młodzieży.  Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia”.
Szkołę Podstawową nr 5  w tym roku reprezentowały dwa zespoły dziewcząt z klasy 8 c.  Helena Sobczak i Nikola Świerczyńska przygotowały  pracę pisemną, w której na bazie wymiany emaliowej, wyraziły swoje  opinie na temat mądrości bohatera  konkursu i oddźwięku jego myśli wśród młodego pokolenia. Karolina Boncler i Julia Kasprzak przygotowały natomiast audycję radiową z elementami wywiadu. W swoich pracach dziewczęta odniosły się do słów homilii S.Wyszyńskiego z 1977r., w której mówił, że: „Człowiek którego widzę, to wielki świat woli, myśli pragnień ale istotowo biorąc, według praw tego człowieka, musimy uszanować jego drogę i zamierzenia, dążeń i ambicji. (...) On pewnie wie, dokąd idzie. Możemy drogę jego obserwować lub też oceniać, ale istotowo biorąc, według praw tego człowieka, musimy uszanować jego drogę i zamierzenia". Dziewczęta nie zapomniały również o roli przebaczania, do którego nawoływał Prymas Tysiąclecia.
Ciekawe formy projektów oraz zawarte w nich refleksje i przemyślenia uczennic zaowocowały przyznaniem im tytułów laureata konkursu: pierwszemu zespołowi w kategorii – praca pisemna, drugiemu – praca multimedialna.  Opiekunem obu zespołów była  Beata Grzelka.
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do zapoznania się z nagrodzonymi projektami.