Światowy Dzień AIDS

4 grudnia 2018 w Miejskim Domu Kultury w Turku, odbyła się uroczystość związana z obchodami Światowego Dnia AIDS.
Wyniki konkursów ogłoszono podczas tego spotkania. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku oraz Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia we współpracy ze Starostwem Powiatowym ogłosiła konkurs na plakat pod tytułem „Uzależnienia sprzyjają HIV”. W konkursie wzięło udział 127 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu tureckiego.

W tym konkursie I miejsce zajął Michał Michalak - uczeń klasy 7b.

Również Miejski Dom Kultury w Turku wspólnie z placówkami oświatowymi zorganizował konkurs profilaktyczny „Turek-LAB-żyj, nie ulegaj, walcz…”. W tym konkursie III miejsce zajęli Jacek Wroniak i Kacper Dobrosiński - uczniowie klasy 8d.

Opiekunem uczniów była Jolanta Ochapska.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.