Cyberprzemoc czyli o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.

Dnia  26 listopada w klasie V e odbyła się pogadanka na temat cyberprzemocy. Zajęcia przeprowadziła st.asp. Anna Drzewiecka funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Turku. W spotkaniu uczestniczyła również pani pedagog Małgorzata Bulska.
Zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi dzieci na zjawisko cyberprzemocy w sieci. Zostały omówienie takie zagadnienia jak obrażanie, znieważanie, oszustwa jak i włamania do sieci danych. Prowadząca uświadomiła, że Internet, poczta elektroniczna, serwisy społecznościowe, popularne  komunikatory są często narzędziem do straszenia, nękania, obrażania lub do wykorzystywania naszego wizerunku. Jest to istotny temat w obecnym czasie, gdyż dzieci częściej niż kiedyś  korzystają z sieci. Uczniowie  uświadomili sobie, że Internet jest wielkim dobrodziejstwem, ale jednocześnie niesie ze sobą duże zagrożenia.
Dziękujemy za tę cenną lekcje!
J. Grzelak