Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka "Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem"

W sobotę 2 marca 2019 r. odbył się X Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem".
Konkurs odbywał się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Jego celem było, jak co roku, inspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości artystycznej oraz promowanie dorobku poetyckiego i postaci Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego.
W tym roku w kategorii recytacja wzięło udział  33 recytatorów z całej Polski.
Należało nauczyć się 3 wierszy ze wskazanej listy, podczas przesłuchań jury wybierało jeden utwór do recytacji.
Naszą szkołę reprezentowała Tatiana Smak, która wybrała: "Wiersz do Jana Kotta", "Imieniny bezdomne", "Genezę opowieści".
Jury w składzie: Wojciech Maj - nauczyciel języka polskiego i logopeda, Sławomir Zasadzki dziennikarz, Radio Poznań, dr Małgorzata Ratajczyk i dr Beata Michalak Wydział pedagogiczno -artystyczny UAM Poznań, wyróżniło Tatianę za "ujmującą oszczędność środków scenicznego wyrazu, wykorzystanych dla oddania nastroju wiersza i zbudowania wyrazistego przekazu jego sensu".

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.