Z życia szkoły

„Oko w oko” z twórcą literatury dla dzieci

       Przyjemności spotkania oraz rozmowy z autorem książek dla dzieci Marcinem Pałaszem doświadczyli uczniowie klasy 4c, którzy 21 września, przy okazji powiatowego konkursu „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”, uczestniczyli w spotkaniu autorskim. Odbyło się ono w Powiatowej Bibliotece Publicznej”, gdzie dzieci kibicowały uczennicy naszej szkoły – Oksanie Zenel z kl. 4a. Doping naszych uczniów okazał się niezwykle skuteczny, bowiem Oksana zdobyła pierwszą nagrodę i tytuł Super Mistrza Pięknego Czytania w kategorii: Miasto Turek. 
       Po rozstrzygnięciu konkursu odbyło się spotkanie oko w oko…., na które dzieci czekały z niecierpliwością.  
       Pan Marcin Pałasz to człowiek bardzo pogodny, uśmiechnięty, z dużym poczuciem humoru. W zabawny sposób opowiedział dzieciom, skąd wziął się pomysł na napisanie pierwszej książki oraz kim jest tytułowy Elf – bohater jego powieści. Przekonywał też, że nie warto rezygnować z marzeń. Jeśli drzemie w nas pasja pisania, warto wykorzystać tę szansę i być jej wiernym. Nawet wtedy, kiedy początki wydają się trudne. 
       Uwieńczeniem spotkania były autografy, którymi pisarz obdarował wszystkich uczestników spotkania. Nasi uczniowie w podziękowaniu podarowali panu Marcinowi Pałaszowi własnoręcznie zrobiony plakat. 

 

Galeria