Wycieczki

Jesień w Warszawie

Jesień w Warszawie zaczyna się na Cmentarzu Powązkowskim. Żółte liście, kręte aleje oraz spokój i cisza nastrajają melancholijnie. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas szóstych: B i C, którzy 26 września br. wraz z opiekunami: Jolantą Pyster, Izabelą Matusiak, Małgorzatą Bulską oraz organizatorem wycieczki wicedyrektorem Agnieszką Putiatycką –Łopatą wraz z przewodniczką przeżyli podróż w przeszłość. Barwne opowieści o spoczywających tam Polakach z historią i anegdotami w tle zainteresowały młodzież. Oprócz miejsc spoczynku Deyny, Kazimierza Górskiego czy Kory odwiedzono groby znanych aktorów, polityków, żołnierzy, bohaterów. Młodych zwiedzających szczególnie - ze względu na głośną książkę Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” - zainteresowały groby członków batalionu „Zośka”. Przy niektórych miejscach pochówku uczniowie palili znicze…

Wcześniejszym punktem wyjazdu było Muzeum Polin. Tam pod kierunkiem dwojga przewodników uczniowie poznali historię Żydów polskich. Oprócz informacji z historii narodu, kultury i religii żydowskiej, można było usłyszeć ciekawostki o codziennym życiu, pokarmach czy szkole. Na uwagę zasługuje nowoczesna forma zwiedzanego muzeum. Nie sposób było się tam nudzić!
Mamy nadzieję, że dzięki wycieczce szóstoklasiści poszerzyli swoje wiadomości oraz że przeżyte chwile na zawsze pozostaną w ich pamięci.

Galeria