Muzyka i taniec

"Muzyka i taniec", taniec i muzyka – czym jest? Takim pytaniem powitała uczniów klasy 5f i 5g w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, pani Aleksandra Stanisławska zastępca dyrektora ds. artystycznych Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej.
Podczas wycieczki do Łodzi młodzi megalomani naszej szkoły wysłuchali niezwykłego koncertu przygotowanego przez Orkiestrę Symfoniczną pod batutą dyrygenta Macieja Kotarby, połączonym z prezentacją tańców z minionych epok. W trakcie jego trwania uczniowie szkoły baletowej pokazali swoje niezwykłe umiejętności. Zagrano utwory Johanna Sebastiana Bacha, Saverio Mercadantego i Igora Strawińskiego. Duże wrażenie wśród publiczności zrobiła młoda flecistka - Marianna Żołnacz,  która jako młoda artystka ma już w swoim dorobku artystycznym osiągnięcia na miarę światowej klasy artystów.
Po zakończonym koncercie uczniowie w hali filharmonii mogli z bliska przyjrzeć się jak działają organy oraz samodzielnie zagrać kilka nut na tym instrumencie.
Wyjazd taki dla wielu młodych ludzi jest jedyną okazją i możliwością obcowania z muzyką klasyczną, z którą na co dzień nie mają kontaktu. Dlatego bardzo ważne jest, aby w XXI wieku nie zapominać o dorobku kulturowym minionych lat.