Wycieczki

Lekcja o Turku

W piątek, 18 czerwca dzieci z klasy 2e Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku wraz z wychowawcą, p. Elżbietą Pacześną i rodzicem p. Piotrem Klimkiem wybrały się w podróż po Turku. Dzięki współpracy z p. Bartoszem Stachowiakiem – dyrektorem Muzeum Józefa Mehoffera - i przemiłymi pracownikami tej placówki  mieli możliwość obejrzenia wystawy „Turek, dawniej i dziś”. Zaskakujące, jak Ci mali mieszkańcy naszego miasta interesowali się obiektami i postaciami przedstawionymi na  fotografiach. 
Następnie mieli możliwość, wspólnie z naszym przewodnikiem panem Bartoszem Stachowiakiem, zwiedzenia kościoła ewangelicko – augsburskiego. Poznali historię tego najstarszego zabytku w mieście i poszerzyli swoją wiedzę o informacje dotyczące wyznania i parafii. 
W końcu przyszedł czas na chlubę naszego miasta – kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przepiękne witraże, polichromia i organy wywarły na uczestnikach bardzo duże wrażenia. Niektóre dzieci były w tym miejscu pierwszy raz, mimo tego, że są mieszkańcami miasta. Ciekawie przedstawiona historia przez pana dyrektora, zachęciła wszystkich do uważnego słuchania i poszerzania swojej wiedzy. 
Pogoda dopisała, świeciło pięknie słoneczko, które wprowadzało uczestników  w wakacyjny czas. Uwieńczeniem tej lekcji w terenie były oczywiście lody u Kubiaka.
Dziękujemy bardzo p. Bartoszowi za możliwość poznawania historii Turku i jej zabytków. 
 

Galeria