Wycieczki

Wycieczka rowerowa do Zagrody Olszówka

W poniedziałek 13.09 o godz. 9 rano klasa VIIg pod opieką wychowawczyni Izy Mięksiak. Pani pedagog Joanny Marciniak i p. Pawła Szczepaniaka udała się na rowerach do Zagrody Olszówka.  Ostatnio byliśmy tam 3 miesiąc temu, w połowie czerwca. Od tego czasu sporo się zmieniło – króliczki i kotki znaczenie podrosły, ale chętnych do ich noszenia i zabawy z nimi nie brakowało. Urosły także dynie hokaido, z których dziewczyny tj. Ofelia, Gabrysia i Ania ugotowały pyszną i pożywna zupę pod okiem nieocenionej gospodyni pani Ewy.  
 
Oprócz zajęć kulinarnych, uczniowie wzięły udział w zawodach drużynowych (dziewczyny kontra chłopcy) polegających na zbudowaniu szałasu od podstaw. Porem były zawody od szukaniu ukrytych jabłek.  Dzieci mogły też grać w piłkę siatkową, lub nożną czy też poleżeć w cieniu drzew na dowolnie wybranym boku i porozmawiać z kolegami bez użycia telefonu  i to  było chyba nasze najbardziej ulubione zajęcie ;) 
 
Co jedliśmy? - Ano, menu też było wiejskie i świeże: 
- pyszny chleb wypieczony w piecu do chleba znajdującym się w zagrodzie jako omastę można było sobie wybrać domowy domowy lub konfiturę 
- ziemianki w mundurkach 
- ciepła zupa dyniowa i pyszne jabłuszka czyli skarby jesieni 
 
To była bardzo udana wycieczka do magicznego miejsca, do którego można dostać się rowerem. 
Wszyscy uczniowie się na medal. 

Galeria