Wycieczka do Torunia

Dnia 15 IX 2021r. klasy III c i III d wraz z wychowawczyniami p. Ewą Winkler i p. Jolantą Idziak oraz opiekunami p. Jolantą Szczepaniak i p. Marcinem Jasnowskim  były na wycieczce w Toruniu. Dzieci w sposób atrakcyjny doświadczały i zdobywały wiedzę  z zakresu przyrody, poznawały elementy fizyki, biologii i chemii w Centrum Nowoczesności Młynie Wiedzy. Spacerując po Starym Mieście słuchały ciekawych legend i opowieści o mieście opowiadanych przez panią przewodnik.  Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika. By nabrać siły i energii do dalszego zwiedzania wszyscy udali się na domowy obiad do Oberży Toruńskiej. Następnie uczniowie zwiedzili średniowieczne mury obronne i najciekawszy ich fragment – Krzywą Wieżę. Był również czas na zakup pamiątek i pierników, z których słynie miasto. Na koniec dzieci zwiedziły Muzeum Piernika, w którym samodzielnie wypiekały piernika zgodnie z tradycyjną recepturą. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.