Jesienne zabawy na świeżym powietrzu w Zagrodzie Edukacyjnej Olszówka

W piękny słoneczny, wtorkowy poranek uczniowie klasy 3e i 4d  wraz z wychowawcami - p. E. Pacześną i p. B. Dębowską oraz opiekunami- p. A. Bartczak oraz p. R. Kacprzakiem  powitali jesień w gospodarstwie agroturystycznym państwa Hadław. Na dzieci czekało wiele atrakcji: karmienie króliczków, kociąt i innych zwierząt; obieranie dyni i marchewki; zbieranie żołędzi, liści, jarzębiny, gryki; budowanie szałasów oraz gotowanie zupy dyniowej. Oczywiście podczas zajęć nie zabrakło treści edukacyjnych i prac artystycznych, np. wykonanie ozdobnych wianuszków, wspaniałej pani Jesieni, nazywanie znalezionych skarbów czy zabawa w sklep. Dzieci mogły również pograć w piłkę nożną i siatkową. Dużą atrakcją była przejażdżka traktorem z przyczepą. Na zmęczone dzieci i opiekunów  czekały gorące ziemniaczki w mundurkach z solą i masłem oraz zdrowa zupka dyniowa. Wszystkie te przysmaki zjadane na świeżym powietrzu smakowały szczególnie dobrze. Dzieci były bardzo zadowolone i pod koniec zajęć już pytały, kiedy znów tam przyjadą. Zagroda Olszówka to miejsce, do którego wraca się z wielką radością o każdej porze roku.