Podróż w czasie, czyli wycieczka Biskupin-Kruszwica

Dnia 28 września uczniowie klas 5a i 5f wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Sylwią Kuleszą oraz p. Izabelą Zielińską i opiekunami p. Wiolettą Pietrzak-Tyczką oraz p. Katarzyną Ziębą, wybrali się na jednodniową wycieczkę do Biskupina i Kruszwicy.
 Była to wyjątkowa wyprawa, ponieważ wszyscy chociaż na chwilę mogli przenieść się w czasie  i zobaczyć, jak wyglądało życie ludzi z dawnych lat. Wspólnie wysłuchaliśmy wielu ciekawych historii, które przedstawiła pani przewodnik. Dzieci zwiedzając jeden z największych w Europie rezerwatów archeologicznych w Biskupinie zakupiły wiele pamiątek, wśród których największym powodzeniem cieszyły się wszelkiego rodzaju bronie i tarcze.
 Po zwiedzeniu Biskupina, zjedzeniu pysznego obiadu uczniowie wraz z opiekunami i przewodnikiem udali się do Kruszwicy, gdzie poznali historię Mysiej Wieży. Jednak największą atrakcją tego dnia okazał się rejs statkiem „Rusałka” po jeziorze Gopło.
 Na zakończenie wycieczki wspólnie udaliśmy się do siedziby Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, gdzie w nowopowstałym obiekcie mogliśmy zwiedzić nowoczesną salę edukacyjną oraz ekspozycję przyrodniczo-historyczną „U źródeł polskości”.