Jaka piękna jest Warszawa!

„Jaka piękna jest Warszawa!
Ile domów, ile ludzi!
Ile dumy i radości!
W sercach nam stolica budzi!….”

Takim właśnie cytatem można by podsumować wycieczkę klas 5e i 5d.
6 października wczesnym rankiem uczniowie wraz z wychowawcami p. Joanną Grzelak i p. Emilią Wyrwą oraz opiekunami p. Małgorzatą Bulską i p. Romanem Kacprzakiem wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta. Następnie pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski ,tam  podziwialiśmy piękno tego niezwykłego budynku. Spacerując dotarliśmy również na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był Stadion Narodowy, który wzbudził  w nas wiele sportowych emocji. Dzieci mogły zobaczyć stadion w pełnej okazałości, szatnie zawodników, sale konferencyjną w której zawodnicy i trenerzy udzielają wywiadów po meczu. Była to niezwykła gratka dla fanów piłki nożnej i nie tylko!
Ostatnim miejscem do którego wybraliśmy się tego dnia było Centrum Nauki Kopernik. Podczas wizyty w tym miejscu dzieci mogły poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach, a także uczestniczyć w warsztatach i pokazach naukowych! Podsumowując, tego dnia zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera, zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia natłokiem wrażeń, dzieci wróciły bardzo zadowolone.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś powrócimy do tego wspaniałego miasta!