Jesień w Olszówce

6 października 2022 r. uczniowie klasy 1c wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej w Olszówce, aby poznać warunki życia na wsi poprzez kontakt z przyrodą i zwierzętami hodowlanymi.
Wszyscy chętnie oglądali i podziwiali kury, koty, królika, kuca i kozę. Zwierzęta okazały się niezwykle łagodne, pozwalały się dzieciom dotykać i głaskać. Dzieci również zbierały ziemniaki i brały udział w wyścigu w workach. Pobyt przeplatany był wspaniałą zabawą na świeżym powietrzu, której towarzyszyło mnóstwo śmiechu i radości. Niewątpliwą niespodzianką dla dzieci było wyrabianie ciasta na chleb, lepienie kopytek, szatkowanie kapusty, obieranie marchewki, sortowanie ziemniaków, kiszenie kapusty, szukanie ukrytych warzyw, ozdabianie słoików z kiszoną kapustą, wykonanie wianka do klasy, degustacja zupy dyniowej czy pieczenie chleba nad ogniskiem. Po tych ciekawych atrakcjach dzieci z apetytem jadły zrobiony przez siebie chleb, kopytka czy ziemniaki w „mundurkach”, popijając pyszną zupą dyniową.
Uczniowie dziękują Pani Ewie Dzieran - Hadław za zorganizowanie tak wspaniałych zajęć i nie mogą się doczekać następnego wyjazdu do Olszówki.