Wycieczka do Wrocławia

„Dziś piękność twą w całej ozdobie widzę i …” - słowa Adama Mickiewicza zainspirowały uczniów  kl. 8b, 8e i 8f do wizyty w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Ósmoklasiści zostali zabrani w podróż, podczas której poznali nie tylko historię powstania epopei narodowej, ale również zobaczyli stroje polskiej szlachty, makiety dworów wielkopolskich, broń myśliwską z tego okresu, rozmaite typy naczyń dedykowane różnym staropolskim potrawom.
Młodzież, pod kierunkiem pań edukatorek, utrwaliła swoją wiedzę na temat życia szlachty, uczestniczyła w warsztatach pisania gęsim piórem oraz sprawdziła swoje umiejętności nakrywania do stołu.
Piękna jesienna pogoda sprawiła, że z ogromną przyjemnością mogliśmy pospacerować uliczkami Starego Miasta i posmakować wrocławskich precli.
Naszą wędrówkę zakończyliśmy w Panoramie Racławickiej, gdzie podziwialiśmy niezwykłe dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka, przedstawiające sceny batalistyczne zwycięskiej bitwy pod Racławicami, gdzie głównym bohaterem był wspaniały Tadeusz Kościuszko.