PIŁKARSKIE ZMAGANIA

18 kwietnia na boisku przy Zespole Szkół Technicznych w Turku odbył się Finał Powiatowy XIII Edycji Wielkopolskiego Turnieju Orlika w Piłce Nożnej w kategorii szkół podstawowych rocznik 2010 i młodsi.
Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 w Turku zajęli III miejsce.
Dwa tygodnie wcześniej wygrali swoją grupę eliminacyjną odnosząc trzy zwycięstwa, do nich dołożyli dwie grupowe wygrane w kolejnej  rundzie, dopiero mecz półfinałowy zakończył się ich porażką za sprawą tzw. „złotego gola” w dogrywce. W meczu o III miejsce drużyna SP5 Turek odniosła wysokie zwycięstwo. Podsumowując chłopcy z „Piątki” zaliczyli bardzo udaną przygodę w tegorocznych rozgrywkach piłkarskich na orliku, strzelając dużo bramek, prezentując atrakcyjną, zespołową grę i zapewniając mnóstwo emocji.
Nasi zawodnicy zasłużyli na wielkie słowa uznania!!!
SP5 reprezentowali: Alan Sobczyk, Filip Okupny, Igor Sakowski, Maurycy Kowalski, Michał Michalak,
Szymon Mąkowski, Szymon Siupa, Jakub Wojtyra, Maciej Kostrzyński.
Opiekun: Włodzimierz Piekarczyk