Malowanie na dywanie

18 listopada biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas II do czytelni na konkurs czytelniczo – plastyczny „Malowanie na dywanie”.
Celem konkursu było promowanie wśród dzieci czytania jako wartości wpływającej na ich rozwój i kształcenie, popularyzacja czytelnictwa i książki oraz  rozwijanie aktywności twórczej dzieci.
Bibliotekarze przygotowali dla uczniów interpretacje wierszy, w których poeci namalowali obrazy słowami.  Utwory pod tytułem „Marzenia” i „Król” pochodziły ze zbioru Danuty Wawiłow „Wszędzie pachnie czekoladą”; natomiast wiersz „Ola i parasol” ze zbioru „Wierszyki babci Henryki”.
Zadaniem dzieci było zilustrowanie wybranego wiersza. Nasi mali artyści  puścili wodze fantazji i wspaniale zilustrowali wybrane przez siebie wiersze, ujawniając talenty plastyczne, dobrze się przy tym bawiąc. Kolorowe interpretacje wierszy były zaskakujące i inspirujące.
Komisja konkursowa wybrała obrazy najlepiej odzwierciedlające treść wiersza:
I miejsce – Wiktoria kl. II A, Agata kl.  II C,
II miejsce – Nadia kl. II D, Hanna kl. II C,
III miejsce – Maja kl. II B, Zuzanna kl. II D, Lena kl. II E.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci dodatkowo nagrody książkowe.