Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ  z inicjatywy Słowenii. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenie dla tych owadów.  Z tej okazji już 18 maja w auli naszej szkoły pojawiły się gazetki nawiązujące do życia pszczół. W przeddzień święta tych owadów, 19 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z zaproszonymi do naszej szkoły pszczelarzami – panem Eugeniuszem R. i panem Zbigniewem O.  Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimy, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby wytworzyć kropelkę miodu, jak się porozumiewają, jak się rozmnażają i w jaki sposób wychowują swoje potomstwo. Zaproszeni goście wyjaśnili też dzieciom, czym różni się osa od pszczoły. Dużą atrakcją było oglądanie przenośnego ula i plastra miodu, stroju pszczelarza, a nawet obejrzenia przyborów, których używa w swojej codziennej pracy. Mieliśmy też możliwość udziału w degustacji pyłku kwiatowego. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Panu Eugeniuszowi i panu Zbigniewowi bardzo dziękujemy.