„Aby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć…”

W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych, uczniowie klasy 3c udali się z wizytą do gabinetu stomatologicznego ALKA DENT, gdzie zostali mile przyjęci przez panią doktor Katarzynę Siwińską- Kozak.  Pani doktor w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom budową zębów, omówiła różnicę między ząbkami mlecznymi i stałymi, zapoznała ze sprzętem medycznym wykorzystywanym podczas leczenia stomatologicznego. Uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób należy dbać o higienę jamy ustnej oraz co należy jeść aby zęby były mocne i zdrowe. Na zakończenie pani stomatolog wykonała przegląd ząbków każdego dziecka, a w nagrodę za odwagę wręczyła drobne upominki. Dzięki życzliwej i przyjaznej atmosferze kolejne wizyty w gabinecie stomatologicznym na pewno nie będą wzbudzały lęku u małych pacjentów.