Mali mistrzowie pizzy – uczniowie klasy 1e uczestnikami warsztatów kulinarnych

Z okazji Mikołajek uczniowie klasy 1e wybrali się w poniedziałek 5 grudnia 2022r. na warsztaty kulinarne do pizzerii Mefisto w Turku.
Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań kulinarnych, kształtowanie umiejętności przygotowania posiłków z zachowaniem zasad higieny, poznanie tajników przyrządzania pizzy oraz wyrabianie prawidłowych nawyków zachowania się w restauracji.
Na wstępie dzieci poznały kolejne etapy wykonania pizzy, składniki potrzebne do jej przygotowania, obejrzały specjalny piec służący do jej wypieku. Po części teoretycznej przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami. Ugniatały ciasto, nakładały na blaszki, nadawały właściwy kształt, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione produkty. Potem pizza trafiła do pieca, aby móc ją za chwilę zjeść. Jak się okazało nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie -  pychota.
Na koniec każdy uczestnik z rąk samego szefa otrzymał dyplom i upominek.