Z życia szkoły

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy dzień wiosny jest idealnym pretekstem do tego, żeby się pośmiać i miło spędzić czas w szkole. Jak zatem zorganizować obchody tego święta,  żeby były ciekawszą alternatywą dla wagarów? 
Zapraszamy  więc do naszej szkoły – Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF w Turku - to szkoła z potencjałem, w której liczą się pomysły uczniów i nie brakuje zaangażowanych nauczycieli oraz pracowników administracji.  
W obu budynkach naszej szkoły pojawiła się wiosenna dekoracje,  foto budka , foto ścianka.  Tego dnia królowały neonowe ubrania. To był dzień bez plecaka, w którym uczniowie prowadzili lekcje. Nasza społeczność uczniowska brała udział w  konkursach, np. na najładniejszą, ekologiczną Marzannę, wiosenny, kolorowy strój. Uczniowie podczas wspólnych warsztatów na auli tworzyli elementy wiosennej dekoracji, niektórzy byli na wycieczce, a nasi niezawodni nauczyciele z Dyrekcją na czele brali udział w rozgrywkach sportowych.  Nie można zapomnieć o osobach z Zespołem Downa, z którymi w tym dniu szczególnie się integrowaliśmy. 
Dziękujemy wszystkim za dobry humor, dobrą zabawę, wspaniały dzień.
 

Galeria