Wizyty w zakładach pracy w ramach doradztwa edukacyjno – zawodowego

Uczniowie klas III gimnazjum w ramach doradztwa edukacyjno – zawodowego odwiedzili zakłady pracy w regionie Turku. Odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Turku, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku, Browar Turek oraz zakład produkcji Volkswagen Crafter we Wrześni. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem placówek i dowiedzieli się jakie wymagania pracodawcy należy spełnić aby dostać się do wymarzonej pracy. Poznali historię zakładu produkcji samochodów zachodniej marki oraz prześledzili cały proces powstawania samochodu od płyty podłogowej po wykończenie całej zabudowy wewnętrznej. Poznane zakłady pracy to nie tylko maszyny i roboty ułatwiające pracę, ale i ludzie, którzy go tworzą. W sposób ustrukturyzowany działają razem, co jest podstawą w pracy w zespole. Wspaniali przewodnicy przekazali nam mnóstwo ciekawostek za co bardzo dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy. W czasie wycieczek o bezpieczeństwo uczniów zadbali nauczyciele naszej szkoły: Bożena Bogusz, Katarzyna Ścibol, Joanna Marciniak oraz Roman Kacprzak.